Zły design strony internetowej, czyli czego unikać na swojej witrynie

Categories Uncategorized

 

Czasy, w których strony internetowe Sierakowice składały się jedynie z prostego jednokolorowego tła podzielonego na kolumny i wypełnionego tekstem bezpowrotnie minęły. Dziś każda szanująca się firma czy instytucja musi mieć profesjonalną stronę internetową, która cieszy oko i przyciąga uwagę. Właśnie wygląd witryny jest czynnikiem, jaki ma ogromny wpływ na przyciągnięcie potencjalnego klienta.

 

Podstawowe cechy idealnie tworzonej strony www

Tworząc firmową witrynę internetową należy pamiętać, że z jej wizerunkiem nie można przesadzić w żadną ze stron. Nie może być ona prosta niczym arkusz programu tekstowego, bo świadczyć to będzie o braku profesjonalizmu agencji reklamowej. Nie może także mieć zbyt dużo grafik i danych, ponieważ będzie robić wrażenie nieuporządkowanej oraz trudnej dla oka. Strona startowa powinna zawierać krótko przedstawione, najistotniejsze informacje odnośnie działalności danej jednostki i kilka przycisków naprowadzających użytkownika do zawartości, których szuka. Przypisanie danych do prawidłowych działów jest niezmiernie ważne, gdyż ułatwia wyszukiwanie i nawigację na stronie. Innym istotnym elementem jest aktualizacja jej zawartości. Dużo marek po skończeniu dobrej witryny po prostu o niej zapomina. Potencjalny klient, który zobaczy, że ostatnie teksty były sprzed paru miesięcy czy nawet lat może stwierdzić, że firma nie prowadzi już działalności.

 

Czego należy unikać?

Najczęstszym błędem spotykanym na stronach internetowych marek oraz organizacji jest przerost formy. Właściciele chcąc ukazać możliwości swoich marek chcą zaprezentować wszystko naraz, a to niestety odstrasza i utrudnia szukanie informacji. Dodawanie zbyt wielu filmów i zdjęć także nie jest dobrym pomysłem. Skomplikowane animacje, które potrzebują dłuższego załadowania również wpływają negatywnie na odbiór witryny. Zlecenie stworzenia profesjonalnej strony internetowe Sierakowicej to w dzisiejszych czasach nieduży wydatek, jednak wielu właścicieli marek zaniedbuje tę metodę okazania się. To duży błąd, gdyż obecnie większość potencjalnych nabywców zaczyna od poszukiwania informacji w sieci. Warto zatem zainwestować w prawidłowo wykonaną witrynę, bowiem ta inwestycja na pewno się zwróci.