Strony internetowe oparte o WordPress. Wady oraz korzyści

Categories Uncategorized

—–

WordPress to największy obecnie system sterowania zawartością (CMS), za pomocą którego jest obecnie obsługiwanych około 70 milionów strony internetowe Sierakowice gdańsk. Korzystają z niego tacy giganci jak m.in. Forbes czy New York Times. Przed przyjęciem decyzji o skorzystaniu z platformy, warto wziąć pod rozwagę również zalety, jak i wady WordPressa. Poznaj najistotniejsze spośród nich.


Darmowa obsługa


Kluczową właściwością systemu WP jest to, iż nie trzeba inwestować zarówno za jego instalację, jak również bieżącą obsługę. Płatne mogą okazać się jedynie niektóre spośród wtyczek oraz szablonów, lecz nie musimy przecież z nich korzystać.


Prostota instalacji oraz eksploatacji


WordPress powstał z myślą o obsłudze blogów, zatem do dziś wyróżnia go niezwykła intuicyjność. Z eksploatacją strony internetowe Sierakowicej, w głównym zakresie, poradzi sobie nawet jednostka bez jakiejś znajomości kodowania. Optymalizacja strony, a także późniejsze reagowanie i przebudowa treści, zajmuje tylko chwilę. Sama budowa oprogramowania również jest niesłychanie łatwa. Wystarczy pobrać plik z systemem oraz rozpakować go w dobrym katalogu na serwerze.


Rozbudowana baza wtyczek oraz szablonów


W infrastrukturze WP znajduje się wiele tysięcy wtyczek, z których możemy swobodnie korzystać. Pozwalają one rozbudować użyteczność serwisu o nowe elementy. W celu zainstalowania wybranego rozszerzania, wystarczy samo kliknięcie myszką. Z zaletą tą wiąże się niestety prawdziwe niebezpieczeństwo. Niektóre wtyczki potrafią być przestarzałe, a tym samym nie działać odpowiednio lub nieść potencjalne luki wystawiające na ataki hakerskie.


Z poziomu platformy możemy także instalować darmowe szablony. Bez problemu znajdziemy piękny motyw, który jest responsywny, czyli dostosowany do urządzeń mobilnych. Wadę bezpłatnych tematów stanowi natomiast to, że ciężko firmie za ich pomocą wyróżnić się od rywali. Modyfikacja komercyjnych układów graficznych wymaga natomiast znajomości języków programowania.


Popularność


System WordPress, w związku ze swoją renomą, zgromadził wokół siebie ogromną społeczność użytkowników. Za pośrednictwem forum internetowego, dzielą się oni indywidualnymi wrażeniami i udzielają wsparcia w rozwiązywaniu najczęściej występujących problemów w obsłudze platformy. Popularność WordPressa wiąże się niestety ze sporym narażeniem na ataki hakerskie.


Przewaga w zakresie pozycjonowania


Właściciele stron działających w oparciu o WordPressa, mogą też liczyć na błyskawiczne rezultaty pozycjonowania. Serwisy obsługiwane z jego poziomu, są już na wstępie wysoko oceniane poprzez algorytmy Google. Poza tym można czerpać z wielu pożytecznych wtyczek, które ułatwiają prawidłową optymalizację SEO.

—–