Dlaczego spójny układ strony internetowej jest naprawdę znaczący

Categories Uncategorized

Przeglądając internet, na pewno nie raz natrafiłeś na witryny, które wyglądają jakby identycznie. Ta sama kolorystyka, podobny układ oraz niemal skopiowane treści. Co taka witryna mówi o firmie, którą prezentuje? Nic ciekawego! Zobacz, dlaczego indywidualny układ strony WWW jest naprawdę istotny.


W niniejszy sposób otrzymujesz witrynę dopasowaną do potrzeb Twoich, Twojej marki oraz Twoich klientów.

Spójna szata graficzna – rządzi minimalizm

Czasy, w których mieliśmy do czynienia z kolorowymi stronami z setkami zdjęć, krojów czcionek, grafik, a nawet muzyką, minęły bezpowrotnie. Całe szczęście! Dziś liczy się minimalizm – mocny oraz łatwy przekaz. Statystyki nie pozostawiają złudzeń. Klient daje Twojej stronie tylko 5 sekund i jeśli nie znajdzie na niej tego czego szuka, wyjdzie i już nie wróci.

Już na etapie wczesnego wyglądu strony trzeba zadbać o to, aby tworzona strona internetowe Sierakowice w Sierakowicach, była czytelna i „zrozumiała” dla oka. Spójna szata, która będzie korespondować z identyfikacją wizualną marki to właśnie klucz do sukcesu.

Prosta nawigacja – w 5 sekund do sukcesu

Zadaniem webmastera jest to, aby maksymalnie skrócić drogę klienta, który potrzebuje skorzystać z Twojej usługi poprzez stronę internetową. Istotne jest to, żeby wszystkie odnośniki do podstron i kolejnych ważnych elementów, były zawsze pod ręką oraz na widoku.

Jak ułatwić nawigację? Często mamy do czynienia z menu, które położone jest na górze strony. Czasem bywa jednak tak, że projektanta ponosi fantazja. Nie w tym nic złego… o ile użytkownik strony wciąż ma dobry dostęp do interesujących go zawartości. Trzeba pamiętać o tym, że nie każdy gość jest specjalistą w obsłudze komputera. Właśnie dlatego prosta nawigacja to istotny element każdego projektu.

Dostosowanie treści – dla użytkownika a także dla wyszukiwarek

Mówi się, że nie da się pogodzić jednego i drugiego – albo coś jest przyjazne dla człowieka, albo dla wyszukiwarki. Nic bardziej błędnego. Wystarczy zadbać o kluczowe kwestie już na samym początku projektu strony.

Taką kwestią jest chociażby układ treści. Każdy programista wie, że człowiek czyta książkę od lewej strony do prawej. Dlatego w ten sam sposób umieszczane są tabele z treścią na stronie WWW. Każdy programista wie również czego potrzebują roboty wyszukiwarek Google. To one decydują o tym, na jakiej pozycji znajdzie się dana witryna. Żeby strona pięła się w rankingach wyszukiwania, witryną powinna być zoptymalizowana pod kątem SEO, i w jej kodzie powinny być położone odpowiednie frazy kluczowe.