Czym jest responsywna strona internetowa oraz dlaczego musisz ją posiadać

Categories Uncategorized

Czym jest responsywna strona internetowa oraz dlaczego musisz ją mieć

Przez długie lata, komputery były jedynymi urządzeniami, za pomocą których można było szukać zasoby internetowe. Sytuacja uległa diametralnej przemianie wraz z wejściem na rynek telefonów komórkowych, smartfonów, a również tabletów, które w niedługim okresie z powodzeniem zaczęły zastępować komputery w zakresie korzystania z sieci. Stało się to możliwe przede wszystkim za sprawą inteligentnego narzędzia, odpowiedzialnego za dostosowywanie obrazu strony internetowe Sierakowicej i umieszczenia jej treści do wielkości stosunków małych ekranów urządzeń mobilnych. Narzędzie to nosi miano Responsive Web Desiagn (RWD).

 

Popularność RWD w ostatnich latach

Tendencja do korzystania z responsywnych stron www jest ściśle zdeterminowana rosnącą popularnością różnego rodzaju urządzeń przenośnych. Musisz wiedzieć, że niemal każde urządzenia przenośne odznaczają się odmienną rozdzielczością i wielkością przekątnej obrazu, co w praktyce oznacza konieczność wykorzystywania RWD w celach dopasowania do siebie tych czynników. Wszystko po to, żeby przeglądanie stron internetowych za pomocą smartfonu, tabletu czy notebooka nie wymagało większych trudności. Stanowi to bardzo istotne, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę wzrostu popularności korzystania z sieci za pomocą urządzeń przenośnych. Jeżeli wierzyć rankingom, Polska w tym aspekcie zajmuje już szóstą pozycję w skali światowej. Nie lekceważ tego!

 

Zalety responsywnych stron www

Z zastosowania RWD w technologii internetowej płyną niemal same zalety. W pierwszym rzędzie można wymienić atrakcyjność oraz czytelność stron internetowych na niewielkich ekranach urządzeń przenośnych. Za pomocą tego narzędzia, liczba kolumn automatycznie dostosowuje się do parametrów ekranu, co służy inteligentnemu rozmieszczeniu treści. Ponadto RWD ułatwia nawigowanie stroną przy wykorzystaniu palca (tzw. swipe-to-read). Strony RWD zwykle ustawiają się również wyżej, gdy chodzi o pozycje w wyszukiwarce Google. Mają one jeden adres URL (w odróżnieniu od wersji stron mobilnych) bez względu na to, czy są uruchamiane na komputerze, czy na innych urządzeniach. Nie generują też zbyt dużych kosztów utrzymania, a przyczyniają się do podwyższenia poziomu sprzedaży.