Czym jest mapa strony oraz kiedy oddziałuje na SEO?

Categories Uncategorized

 

Z punktu widzenia pozycjonowania stron niezmiernie ważnym jest, aby dany serwis posiadał mapę strony. Wielu właścicieli nie przykłada jednak do niej za wysokiej uwagi, a tak rzeczywiście przedstawia ona bardzo dobre narzędzie podnoszące wartość witryny internetowej. Zaimplementowana mapa strony www może ponadto ułatwić nawigację odwiedzającym. Czym jest zatem mapa strony?

 

Mapa strony

Mapa strony służy prawidłowemu wyświetlaniu struktury, sekcji oraz linków w stronie www. Odpowiednio zaprojektowana ułatwia przemieszczanie się po stronie i działa na poprawę pozycji w rankingach wyszukiwania. Mapa strony internetowe Sierakowicej znacząco podnosi wartość serwisu www. Tworząc mapę strony należy zatem brać pod uwagę konsumentów i mechanizmy wyszukiwarek.

 

Rodzaje map stron internetowych

Można wyróżnić dużo gatunków map. Najprostsze z nich to właśnie HTML i XML. Mapa HTML ułatwia nawigację na stronie internetowej w Sierakowicach i zapewnia szybkie odnalezienie odpowiednich podstron. Dobrze zbudowana mapa strony wpływa również na user experience. Mapa XML jest z kolei zrobiona dla botów (robotów wyszukiwarek). Stanowi to lista adresów URL i podstron, mówiąca o elementach strony podlegających indeksowaniu oraz określająca hierarchię i częstotliwość aktualizacji.

 

Co zyskujemy?

90% ruchu w internecie wywołane jest wprowadzeniem w wybraną wcześniej pozycję. By zdobyć nowych klientów, musimy więc sprawić, aby nasza strona pojawiała się w rezultatach wyszukiwania. Aby witryna pojawiła się w wyszukiwarkach niezbędne jest jej zaindeksowanie oraz umiejscowienie w bazie danych. Każda wyszukiwarka posiada swój własny indeks, na bazie którego generowane są wyniki zapytań. Nieprawidłowe indeksowanie strony powoduje znacznie mniejszą ilość odwiedzin. Żeby uniknąć pomijania własnej witryny przez wyszukiwarki należy zadbać o stworzenie mapy XML, dzięki czemu zmienią się wyniki indeksowania. Mapa strony to ogromnie istotny czynnik SEO, niezbędny przy tworzeniu strategii pozycjonowania strony www.